Obec Dětmarovice

Aktuality

Celkem 14 aktualit

Informace finančního úřadu

30.03.2020

Ačkoliv vláda přijala opatření, kterým  umožnila daňovým subjektům podávat přiznání k příjmovým daním až do 1. července 2020 bez sankcí, je ze situace  zřejmé, že tuto možnost nevyužije především početná skupina fyzických  osob, kterým  po odevzdání daňového přiznání a vyměření daně vznikne vratitelný přeplatek na daních z příjmů.  Podatelny finančního úřadu jsou z důvodů mimořádných opatření  otevřeny pouze v pondělí a ve středu od 8:00 do 11:00 hodin, s výjimkou  územních pracovišť v Orlové, v Bohumíně, v Českém Těšíně, ve Fulneku a ve Frýdlantě nad Ostravicí, které jsou zcela  uzavřeny. Za účelem zabránění  shromažďování osob ve frontách  při předávání daňových  přiznání na  podatelnách finančního úřadu (v omezených úředních hodinách) , a tím i za účelem  zabránění šíření nákazy COVID-19 ve skupinách osob, Vás naléhavě prosíme, aby byla zveřejněna tato informace Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj a  přiložený leták. Občané, kteří jsou zvyklí podávat přiznání  v papírové podobě,  mohou své  přiznání k dani z příjmů fyzických osob vložit do obálky, opatřit  poštovní známkou  a vhodit do poštovní schránky nebo obálku s přiznáním  vložit do některého ze sběrných boxů, umístěných na 14  pracovištích finančního úřadu, a to  v pracovních dnech od 8:00 do 17:00 hodin.  Na územních pracovištích v Karviné,  Ostrava II, v Novém Jičíně a  v Bruntále jsou sběrné  boxy v pracovních dnech přístupné   NON STOP.  Sběrné boxy nejsou zřízeny   na územních pracovištích v Orlové, v Bohumíně, v Českém Těšíně, ve Frýdlantě nad Ostravicí a ve Fulneku, protože tato pracoviště jsou zcela uzavřena

Popelářské desatero v době epidemie Covid-19

26.03.2020

Popelářské desatero v době epidemie Covid-19
1. Svážíme pouze odpad v nádobách. Z bezpečnostních důvodů nelze svážet odpad navíc mimo popelnice.
2. Odpad do popelnic dávejte v zavázaných (nejlépe dvojitých) pevných pytlích.
3. Víko popelnice vydezinfikujte!
4. Nádoby vystavujte večer před svozem a to přímo ke komunikaci.
5. Neblokujte telefonní linky. Neřešte prosím jednotlivé reklamace. Nemáme kapacitu na to, abychom se vraceli pro jednu či dvě nevysypané popelnice. Pokud nebude svezena větší část obce (celá ulice, čtvrť apod.) napište nám e-mail s danou lokalitou. Jakmile to bude možné, budeme vás kontaktovat. Odpad navíc je možné, v těchto výjimečných případech, při dalším svozu vyvézt pouze, pokud bude vložen do 2 pevných pytlů (určených k ukládání směsného odpadu) a pevně zavázán.
6. Neodkládejte ani tříděný odpad vedle barevných kontejnerů.
7. Tříděný odpad vyhazujte v rukavicích.
8. Minimalizujte vznik veškerých odpadů. Velké úklidy, vyklízení sklepů, třídění starého šatstva a podobné činnosti, při kterých vzniká velké množství odpadů, nechte na dobu po zrušení mimořádných opatření v ČR. I svozové společnosti pracují v nouzovém režimu s omezeným počtem pracovníků. Požádáme Vás, aby tímto opatřením nebyly posádky vozidel zbytečně přetěžovány
9. Mobilní svozy velkoobjemových a nebezpečných odpadů jsou, vzhledem k zákazu vycházení, do odvolání zrušeny.
10. Minimalizujte osobní kontakt s našimi zaměstnanci při svozu odpadu. Ohrožujete tím sebe i je. Udržujte doporučenou vzdálenost.
Děkujeme za pochopení a spolupráci. Popeláři plní svoji práci i v této nelehké době svědomitě, a to s minimem ochranných pomůcek. Prosíme, myslete i na ně, a pokuste se jim práci ulehčit!

POMOC V ČASE KORONAVIRU

23.03.2020

POMOC V ČASE KORONAVIRU

Ordinace MUDr. Valicové

23.03.2020

Ordinace MUDr. Tatiany Valicové v době nouzového stavu

Kontakt pouze telefonicky:

7.00 do 11.00  sestra

7.00 -10.00   lékařka

Všechna nutná vyšetření proběhnou pouze na základě předchozí telefonické domluvy.

COVID-19: Změna jízdních řádů MHD Orlová

20.03.2020

COVID-19: Změna jízdních řádů MHD Orlová

Úprava provozní doby České pošty

19.03.2020

V souladu s nařízením vlády se upravuje provozní doba České pošty od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00. V době od 10.00 do 12.00 bude provozovna určena výhradně pro obdsloužení klientů od 65+.

 

OBECNÍ ÚŘAD V DĚTMAROVICÍCH JE UZAVŘEN

16.03.2020

OBECNÍ ÚŘAD V DĚTMAROVICÍCH JE UZAVŘEN

Telefonní linky pro potřebné v rámci nouzového stavu

13.03.2020

Telefonní číslo   pro příjem linkových telefonních hovorů na komunikačním středisku Moravskoslezského kraje 950 739 950.

Telefonní číslo pro zajištění pomoci a nákupů nemocným a nemohoucím lidem vyžadujícím zvláštní péči v obci Dětmarovice

Bc.Hanusková Lenka  739 292 550

 

Výzva občanům

13.03.2020

Žádáme občany, aby své záležitosti na Obecním úřadu v Dětmarovicích i ostatních úřadech vyřizovali pokud možno elektronicky nebo telefonicky, osobně pouze v nezbytně nutných případech.

Tato výzva je v souladu  s vyhlášením vlády ČR o nouzovém stavu 

Děkujeme za pochopení.

Celkem 14 aktualit